K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme. Další informace

SCADA a HMI

SCADA = Supervisory Control And Data Acquisition

Žádný výzkum se neobejde bez precizního záznamu dat z procesu. Pouze pokud máme možnost porovnat data z několika pokusů, máme šanci nějakého postupu. K tomuto účelu slouží SCADA software, který je schopen zaznamenat a následně exportovat hodnoty všech parametrů procesu. Kromě jímání dat by měl program umět samozřejmě i přístroj řídit (nastavovat parametry).

HMI = Human-Machine Interface

HMI je zkratra pro česky označovanou řídící jednotku. Jako každé auto potřebuje volant, každý bioreaktor, lyofilizátor nebo autokláv musí být vybaven rozhraním přes které mu uživatel dá pokyny k práci. Některé HMI umí i částečně zastat funkce programu SCADA, tedy zaznamenávat parametry procesů.

Intellitronics

Intellitronics

Pokročilejší dotyková řídící jednotka lyofilizátorů

Intellitronics je pokročilejší varianta dotykové řídící jednotky.

Omnitronics

Omnitronics

Řídící jednotka stolních lyofilizátorů BenchTop Pro

Dotyková řídící jednotka Omnitronics je součástí každého lyofilizátoru BenchTop Pro. Nabízí uživateli komfortní přehled o procesu a jednoduché ovládání.

Touchscreen

Touchscreen

Dotyková řídící jednotka bioreaktorů INFORS HT

Dotyková obrazovka pro fermentory INFORS HT plně nahrazuje starší PID jednotky. Přináší uživateli jasný a okamžitý přehled o všech funkcích a stavu bioreaktoru.

Encore

Encore

Software vhodný pro pilotní lyofilizátory

Encore již není pouze řídící jednotka, je to čistokrevná pracovní stanice sloužící jako mozek lyofilizátoru. Umožní nejen sledovat a zaznamenávat, ale i řídit každý krok a každý ventil přístroje v on-line režimu.

Maestro

Maestro

Software pro lyofilizátory s IN-SITU sterilizací parou

Maestro je nejvyšší úrovní řídícího systému pro lyofilizátory VirTis. Je vhodný především pro výrobní procesy, nehledě na množství, a tím je předurčen jak pro "malé" pilotní systémy, tak systémy průmyslového měřítka.

Wizard 2.0

Wizard 2.0

Řídící jednotka pilotních lyofilizátorů

Řídící jednotka, která může ovládat od nejmenší laboratorní až po největší pilotní lyofilizátor, nabízí okamžitý přehled, možnost sepsání receptů nebo plně automatizovaný režim vymrazování.

eve

eve

Multiplatformí SCADA software pro řízení bioprocesů

eve umí více, než jen plánovat, řídit a analyzovat vaše bioprocesy. Program eve zahrnuje workflow, správu zařízení a poradí i s enormním množstvím dat při organizaci vašich projektů.