English version

Repasování bioreaktorů

Když starý fermentor dosluhuje, nemusí být ještě na odpis. V mnoha laboratořích a provozech se dodnes vyskytují přístroje třeba už neexistujících výrobců a může být výhodnější je renovovat, než pořizovat nové.


Bioreaktor lze v jednoduchém princpipu rozdělit na část mechanickou (ventily, nádoba, potrubí) a elektonickou (řídící jednotka, ovládání periferií).

Zatímco první část se může opotřebovat používáním, elektronika stárne především morálně a časem přestane dostačovat novým trendům.

INFORS HT nabízí jako oficiální produkt Revamping, který nabízí zákazníkům se staršími bioreaktory možnost renovace jejich přístroje.

Mechanická část
Nerezová IN-SITU nádoba de facto nestárne vůbec. Ta je také zpravidla zachována. Podle potřeby jsou pak obměněny potrubí, ventily, spoje.

Elektronická část
Jde-li o 30 let starý bioreaktor, disponuje patrně ještě ovládacím systémem o velikosti šatní skříně ve kterém lze najít tištěné karty pro každou periferii. Zde je možné přejít na kompletně nový řídící systém s výstupem Touchscreen a samozřejmě napojení na software IRIS, který Vám nabídne stejné možnosti jako při zakoupení nového přístroje (připojení PC, použití digitálních sond, atd). S tím souvisí i případná obměna peristaltických pump, sond, čidel apod.

Může jít o výměnu mechanické spojky míchadla a několika ventilů rozvodů páry nebo kompletní repasování, kdy původní zůstane pouze nerezová nádoba. Revamping je nabízen vždy na základě samostatného projektu.

  • Revamping
  • Revamping

TIŠTĚNÝ KATALOG

RYCHLÝ KONTAKT

VB Leasing

Newsletter

WEBINÁŘ

on-line semináře o lyofilizaci

Více informací


Copyright 1996 - 2015 Biotrade Úvodní stránka | obchodní podmínky | kontakt